ETKİNLİKLERİMİZ
20 Haziran 2024, Perşembe

Değerli Çalışma Arkadaşlarım,

Büyük bir özveri ve azimle, Uşak Üniversitesi’nin bölgesi ve ülkesiyle birlikte kalkınması ve uluslararası bir marka olması için çalışmaya ve üretmeye devam ediyoruz. 2021-2022 yılı bahar döneminde de üniversite-sanayi iş birliğini arttırmak, misyon farklılaşması ve ihtisaslaşma konusundaki önceliklerimizi başarmak, kalite hedeflerimize ulaşmak ve öğrenci odaklı yaklaşımımızı daha da güçlendirmek için tüm birimlerimizle doğru bildiğimiz yolda emin adımlarla ilerliyoruz.

Ramazan-ı Şerif’inizi tebrik ederken, kurumsallaşmanın ve kurum içi iletişim önemine binaen, Mart ayında gerçekleştirdiğimiz bazı etkinlikleri sizlerle paylaşmak istiyorum.

Hepinize sağlık, başarı ve mutluluk dolu günler diliyorum.

Prof. Dr. Ekrem SAVAŞ

Rektör

 

 • Üniversitemiz Genel Sekreterliğince, Kurul Kararlarının e-imza ile İmzalanması konulu; Kurul Kararı oluşturma, sisteme ekleme, imzaya sunma süreçlerinin anlatıldığı bilgilendirme toplantısı yapıldı. (1 Mart 2022)

 

 • Üniversitemizin, eğitim-öğretim, araştırma ve toplumsal katkı faaliyetleri ile idari hizmetlerine ilişkin kalite güvencesi süreçlerinin izlenmesi ve YÖKAK'a sunulması amacıyla Kalite Koordinatörlüğü tarafından her yıl hazırlanan Kurumsal İç Değerlendirme Raporunun hazırlanması süreçleriyle ilgili toplantı yapıldı. (1 Mart 2022)

 

 • Üniversitemiz Azerbaycan Kültürünü Tanıtma Topluluğunca organize edilen, Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş’ın açılış konuşmasını yaptığı, Azerbaycan Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Reşat Memmadov, Azerbaycan Milli Meclisi Milletvekili Ganire Paşiyeva, Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Ünüvar, Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi Öğr. Üyesi Prof. Dr. Toğrul İsmayıl’ ın katılımlarıyla Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Murat Mustafa Öntuğ’ un moderatörlüğünde “Karabağ Zaferi Sonrası Hocalı Soykırımının Değerlendirilmesi” adlı konferans Üniversitemiz Youtube kanalından canlı olarak yayınlandı. (1 Mart 2022)

 

 • Uşak Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi Proje Destek Birimi Öğretim Görevlisi Dr. Gülşah Başkan tarafından Eşme Meslek Yüksekokulu akademisyenlerine ve Eşme’de görev yapan öğretmenlere yönelik Temel Proje Yazma Eğitimi gerçekleştirildi. (1 Mart 2022)

 

 

 • Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş, Uygulamalı Bilimler Fakültemizin Akademik Genel Kurul Toplantısı'na katıldı. (2 Mart 2022)

 

 • Üniversitemiz İslami İlimler Fakültesi Danışma Kurulu Üyeleri Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş'ı ziyaret ettiler. (2 Mart 2022)

 

 • Kaymakam adayları Sn. Ramazan Kıyak ve Sn. Turgay Tarık Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş'ı ziyaret etti. (3 Mart 2022)

 

 • Erasmus + Gençlik Programı KA347 Gençlik Diyaloğu 2020/R1 2020-1-TR01-KA347-083728 kapsamında İzmir Olgunlaşma Enstitüsü'nün koordinatörlüğünde yürütülen Üniversitemizin de proje ortağı olduğu “Kültürel Mirasın İzinde Bireysel Gelişim ve Farkındalık Projesi” dolayısı ile Defile, Konferans ve Müzik etkinlikleri Üniversitemiz Recep Tayyip Erdoğan Kongre ve Kültür Merkezinde yapıldı. (7 Mart 2022)

 

 • 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü programı dolayısı ile Üniversitemiz Recep Tayyip Erdoğan Kongre ve Kültür Merkezi Fuaye alanında “Geçmişten Günümüze Dokuyan Eller” sergi açılışı, Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş ve Dr. Öğr. Üyesi Dilek Erol’ un konuşmalarının ardından Kısa Film gösterimi ve USDEM Orkestrası’nın Kadın Şarkıları Konseri etkinlikleri gerçekleştirildi. (8 Mart 2022)

 

 • Üniversitemiz IEEE Öğrenci Topluluğu'nun organize ettiği, Yongatek  Mikroelektronik şirketi kurucu ortağı Rıfat Demircioğlu'nun sunumuyla; Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü Öğr. Gör. Faruk Ballıpınar 'ın moderatörlüğünde, sayısal ve analog elektronik devre tasarımları, yerli mikroişlemci tasarımı süreçleri, Türkiye'de ve Dünyadaki çip tasarım ve üretim konulu  çevrim içi seminer yapıldı. (9 Mart 2022)

 

 

 • 2022-2023 Akademik Yılı Güz Dönemi Erasmus Personel Hareketliliği Başvuruları için bilgilendirme toplantısı yapıldı. (10 Mart 2022)

 

 • Uşak Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi (UTTO) ve n11.com iş birliğinde öğrencilere yönelik, n11.com iş ortağı eğitim müdürü Aykut Baskın ve n11.com iş ortağı eğitmeni Bilal Demirdöğen’ in sunumlarıyla E-Ticaret Eğitimi Us-Tech Nitelikli İstihdam Merkezi’nde gerçekleştirildi. (10 Mart 2022)

 

 • Uşak Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi (UTTO) ve Ankara Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi iş birliğinde TÜBİTAK BİGG (Bireysel Genç Girişimci) Programı Tanıtım ve Bilgilendirme Etkinliği akademisyenlerimiz ve öğrencilerimizin katılımıyla, UTTO Koordinatörü Öğr. Gör. Dr. Atike İnce Yardımcı’nın moderatörlüğünde ve Ankara TTO Girişimcilik Uzman Yrd. Gözde Uysal’ın sunumu ile çevrimiçi olarak gerçekleştirildi. (10 Mart 2022)

 

 • Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş, Millî Eğitim Bakanlığı ve İBTAV iş birliği ile Gaziantep Gülşen Batar Anadolu Lisesi'nde gerçekleştirilen Prof. Dr. Fuat Sezgin ve İslam Bilim Tarihi konulu seminerde konuşmacı olarak yer aldı. (10 Mart 2022)

 

 • Üniversitemiz Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Araştırma ve Uygulama Merkezi tarafından düzenlenen "İstiklal Marşının Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günü Programı" Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş’ın açılış konuşmalarının ardından; Türkiye Yazarlar Birliği Vakfı Başkanı Gazeteci- Yazar Mehmet Doğan' ın sunumuyla yapıldı. (14 Mart 2022)

 

 • Uşak Valisi Sayın Funda Kocabıyık, Ulubey Meslek Yüksekokulumuz bünyesinde 2021-2022 eğitim – öğretim yılında faaliyete giren ve maksimum doluluk oranı olan Optisyenlik bölümüne; Ulubey Kaymakamlığı ve Üniversitemiz koordinasyonluğunda kazandırılan modern laboratuvarı ziyaret ederek, öğrencilerimizle bir araya geldi. (14 Mart 2022)
 • Erasmus+ Öğrenim ve staj hareketliliği bilgilendirme toplantısı yapıldı. (15 Mart 2022)

 

 • Uşak Üniversitesi ve Kazakistan Yessenov Üniversitesi arasında gerçekleştirilen ‘Akademik Personel ve Öğrenci Değişimi’ kapsamında; Kazakistan Yessenov Üniversitesi lisansüstü öğrencileri üniversitemizi ziyaret etti. (15 Mart 2022)

 

 • Üniversitemiz Kütüphane ve Dökümantasyon Daire Başkanlığınca 2022 Kütüphane Seminerleri – 1 kapsamında Akademik Personelimiz ve tüm Öğrencilerimize yönelik “Özel Tıp Kaynakları Erişimi” online kullanıcı eğitimi konuşmacı Bülent Karaca tarafından verildi. (15 Mart 2022)

 

 • Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş, Kurum İçi Değerlendirme Raporu (KİDR) hazırlık sürecinde üniversitemiz Kalite Koordinatörlüğü ile bir araya geldi. (15 Mart 2022)

 

 • Üniversitemiz İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü Dr. Öğr. Üyesi Pınar Çağlayan moderatörlüğünde “Uluslararası Hukuk Çerçevesinde Rusya – Ukrayna Savaşı ve Montrö Boğazlar Sözleşmesi” konulu seminer Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü Öğr. Üyesi Prof. Dr. Funda Keskin Ata ve Osmangazi Üniversitesi İİBF Uluslararası İlişkiler Bölümü Dr. Öğr. Üyesi Tamer Kaşıkçı’ nın sunumlarıyla çevrimiçi olarak yapıldı. (16 Mart 2022)

 

 • Yeşilay Danışmanlık Merkezi tarafından, Akademik ve İdari personelimize "Bağımlıya Yaklaşım" konulu Hizmet İçi Eğitim online olarak verildi. (16 Mart 2022)

 

 • TÜBİTAK BİDEB 2237-A Bilimsel Eğitim Etkinlikleri Desteği kapsamında desteklenen Uşak Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi tarafından düzenlenen “Fen ve Mühendislik Bilimlerinde TÜBİTAK 2209 Araştırma Projeleri Hazırlama Eğitimi” 16-18 Mart tarihlerini kapsayan eğitim Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş’ın açılış konuşmaları ve katılımcı akademisyenlere belge takdimiyle başlanarak yapıldı. (16 Mart 2022)

 

 • DTS Tasarım Merkezi Tekstil Birimi, Merkezi ABD Georgia eyaletinde bulunan uluslararası pazarda önemli prestije sahip ev tekstili firması Bayram Tekstil San. Ve Tic. A.Ş ile İstanbul şubelerinde bir araya gelinmiştir. Merkezde görevli tekstil tasarımcıları ile firma yetkilileri "Bes Home" markasıyla pazara sunulan ürünler ve yapılabilecek tasarım çalışmaları üzerine görüşmeler sağlanmıştır. (16 Mart 2022)

 

 • 25. ve 26. Dönem AK Parti İzmir Milletvekili Hüseyin Kocabıyık, Azerbaycan Eski Kültür Bakanı Necdet Guliyev, TÜRKSOY Genel Sekreteri Büyükelçi Düsen Kaseinov Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş'ı ziyaret etti. (16 Mart 2022)

 

 • Yeni Gün Nevruz Bayramı etkinlikleri kapsamında Uşak Valiliği ve Uşak Üniversitesi’nin ev sahipliğinde “Uluslararası Türk Kültürü Teşkilatı (TÜRKSOY) Halk Çalgıları Orkestrası” tarafından konser verildi. (16 Mart 2022)

 

 • Uşak Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İncilay Yurdakul küratörlüğündeki 21. Yüzyıl Tasarımcı ve Sanatçılar Grubu, Türkiye'nin en önemli sanat fuarlarından biri olan ART ANKARA Çağdaş Sanat Fuarı’nda Uşak Üniversitesini temsil etti. (16 Mart 2022)

 

 • Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş, Uluslararası Türk Kültürü Teşkilatı (TÜRKSOY) Halk Çalgıları Orkestrası ekibiyle sabah kahvaltısında bir araya gelerek konser ve gösteri için kendilerine teşekkür etti ve başarılar diledi. (17 Mart 2022)

 

 • Antalya’da 11-13 Mart 2022 tarihleri arasında düzenlenen, aralarında Devlet ve Hükümet Başkanları, Dışişleri Bakanları ile Uluslararası Örgüt üst düzey temsilcilerinin de yer aldığı 2000’den fazla konuğun katıldığı Antalya Diplomasi Forumunda (ADF), Üniversitemizi Lisansüstü Eğitim Enstitüsü İşletme Tezli Yüksek Lisans Programı öğrencisi Dilara Dokur temsil etti. (17 Mart 2022)

 

 • Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş, 2022 Uşak Aile Yılı projesi kapsamında Uşak Valiliği ve Üniversitemiz iş birliği ile Bilinçli Aile- Bilinçli Toplumun oluşmasına katkı sağlamak amacıyla gerçekleştirilen "Anne- Baba Üniversitesi" nin açılışına katıldı. (17 Mart 2022)

 

 • Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş, Azerbaycan Eski Kültür Bakanı Necdet Guliyev, TÜRKSOY Genel Sekreteri Büyükelçi Düsen Kaseinov ve (TÜRKSOY) Halk Çalgıları Orkestrası ekibi ile birlikte Uşak Valimiz Funda Kocabıyık'ı ziyaret etti. (17 Mart 2022)

 

 • Kırgızistan-Türkiye Manas Üniversitesi, Gaziantep Üniversitesi ve Amasya Üniversitesi ile birlikte koordinatörlüğünü yürüttüğü “Türk Dünyası Dijital Vatandaşlığı” projesinde Uşak Üniversitesi de paydaş olarak yer aldı. (18 Mart 2022)

 

 • Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş, Uşak Valiliği’nin 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 107. yıl dönümü münasebetiyle Şehitlik ziyaretinde bulunarak, Atatürk Kültür Merkezi'nde gerçekleşen programa katıldı. (18 Mart 2022)

 

 • Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş, 18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma Günü Programı kapsamında üniversitemizde düzenlenen ve Araştırmacı Yazar Mehmet Sılay'ın konuşmacı oldukları "107. Yılında Unutulmaması Gereken Çanakkale Zaferi" adlı konferansa katıldı. (18 Mart 2022)

 

 • Araştırmacı Yazar Mehmet Sılay ve Kızılay Denetim Kurulu Raportörü Şükrü Can, Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş' ı ziyaret etti. (18 Mart 2021)

 

 • Üniversitemiz Genç Rotasızlar Topluluğunca, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü Fidan Dikimi Etkinliği yapıldı. (18 Mart 2022)

 

 • Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş, Afyon Kocatepe Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleşen ve Erasmus öğrenci staj hareketliliği ile personel hareketliliğini kapsayan Yükseköğretim Ulusal Hareketlilik Konsorsiyumları (EUROPEAN PLACEMENT OPPORTUNITIES) protokol imza törenine katıldı. (19 Mart 2022)

 

 • Üniversitemiz Eşme Meslek Yüksekokulu tarafından 21 Mart Dünya Şiir Günü etkinliği düzenlendi. (21 Mart 2022)

 

 • Türk dünyasının en önemli bayramlarından baharın habercisi olarak kabul edilen Nevruz vesilesiyle üniversitemiz Binicilik ve Cirit Topluluğu, Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş'ı makamında ziyaret ederek "Semeni" takdim etti. (21 Mart 2022)

 

 • Türk dünyasında baharın gelişini, bolluk ve bereketi simgeleyen Nevruz Bayramı Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş ve Uşak Valimiz Sn. Funda Kocabıyık'ın katılımlarıyla üniversitemizde coşkuyla kutlandı. (21 Mart 2022)

 

 • Uşak Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ile Uşak Üniversitesi Kadın ve Aile Çalışmaları Topluluğu ve Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı Sosyal Hizmet Birimi Koordinatörlüğünce "Flört Şiddeti" ve "Hayat Arkadaşımı Nasıl Seçerim?" konulu eğitimler Recep Tayyip Erdoğan Kongre ve Kültür Merkezinde verildi. (22 Mart 2022)

 

 • Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi koordinasyonluğunda, Ege Üniversitesi’nin ev sahipliğinde paydaş 20 üniversitenin katılımıyla; Gençler, İşverenler ve Kariyer Merkezleri'nin Dijital Etkileşim Platformu olan EGEKAF-22 fuarına Üniversitemiz de katılım sağladı. (21-22 Mart 2022)

 

 • Üniversitemiz Engelsiz Birim Koordinatörlüğü tarafından düzenlenen “21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü Etkinliği" Doç. Dr. Meral Özçınar'ın sunumuyla Dr. Öğr. Üyesi Şule Güçyeter'in moderatörlüğünde Recep Tayyip Erdoğan Kongre ve Kültür Merkezinde "Sosyal ve Kültürel Hayatta Down Sendromlu Bireyler" konusu çerçevesinde yapıldı. Sonrasında ise fidan dikme etkinliği organize edildi. (22 Mart 2022)

 

 • Eğitim Fakültesi Dekanlık görevini yürüten Prof. Dr. Ramazan Altınay, görevini Prof. Dr. Mehmet Akif Helvacı’ya devretti. Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş, Prof. Dr. Ramazan Altınay'a teşekkür belgesi takdim ederek, Prof. Dr. Mehmet Akif Helvacı'ya yeni görevinde başarılar diledi. (22 Mart 2022)

 

 • Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş, üniversitemiz tarafından düzenlenen "21 Mart Nevruz Bayramı" etkinliğine yapmış oldukları katkılardan dolayı Öğr. Gör. Dr. Onur Altıntuğ ve Öğr. Gör. Meltem Altıntuğ'a teşekkür belgesi takdim etti. (23 Mart 2022)
 • Rektörümüz Prof.Dr. Ekrem Savaş, üniversitemiz danışma kurulu üyeleri ile birlikte Uşak OSB Teknopark Binasında bulunan şirketleri ziyaret etti. Program, şirket ziyaretlerinin ardından üniversitemiz kongre ve kültür merkezindeki toplantı ile sona erdi. (23 Mart 2022)

 

 • Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu 2021- 2022 sezonu Salon Futbolu Ünilig 2. Lig müsabakalarını birincilik ile tamamlayan üniversitemiz Salon Futbolu Takımı Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş'ı makamında ziyaret etti. (23 Mart 2022)

 

 • Üniversitemiz Personel Daire Başkanlığı Hizmet İçi Eğitim Şube Müdürlüğünce organize edilen, Doç. Dr. Zülfiye Acar Şentürk’ün sunumuyla "Etkili İletişim" konulu Hizmet İçi Eğitim akademik ve idari personelimize çevrimiçi olarak verildi. (23 Mart 2022)

 

 • Üniversitemiz DTS Merkezince, Corendon Havayolları Genel Müdürlüğü ile gelecek dönem personel kıyafetlerinin tasarımı için görüşme gerçekleştirildi. (24 Mart 2022)

 

 • 2022 MSÜ Sınavı’nda (Millî Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı) görev alacak olan BSS (Bina Sınav Sorumluları) ve BSSY (Bina Sınav Sorumlu Yardımcıları) bilgilendirme ve değerlendirme toplantısı çevrimiçi olarak yapıldı. (24 Mart 2022)

 

 • Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş, Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Sn. Mustafa Varank' ın teşrifleriyle gerçekleştirilen Uşak Büyükbaş Deri İşleme Tesisi (UBDİT) Açılış Töreni'ne katıldı. (24 Mart 2022)

 

 • Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Sn. Mustafa Varank'ın teşrifleriyle, 11 Atölye, 30 ofis olmak üzere 41 adet (3716 m2) kiralanabilir alan içeren ve 10 Milyon TL bütçeli Uşak OSB Teknopark binasının açılışı gerçekleştirildi. (24 Mart 2022)

 

 • Uşak Üniversitesi Tiyatro Topluluğunca, Yazar Jean Genet’in tek perde dram oyunu “Hizmetçiler” Recep Tayyip Erdoğan Kongre ve Kültür Merkezinde sahnelendi. (25 Mart 2022)
 • Uşak Üniversitesi Arkeoloji Bölümünden Dr. Öğr. Üyesi Mehmet Ali Yılmaz’ın Online Yayın kurulunda olduğu, Türkiye Arkeoloji Araştırmaları Webinarı – 4 kapsamında “Güncel Araştırmalar ve Yaklaşımlar” konulu etkinlik Arkeoloji Haber Youtube kanalında canlı yayınlandı. (25-27 Mart 2022)

 

 • Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş, Yükseköğretim Kalite Kurulu (YÖKAK) Başkanı Prof. Dr. Muhsin Kar’a nezaket ziyaretinde bulundu. (25 Mart 2022)

 

 • Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş, Tarım ve Orman Bakanlığı Bakan Yardımcısı Mehmet Hadi Tunç’a nezaket ziyaretinde bulundu. (25 Mart 2022)

 

 • Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş, Kütüphane Haftası vesilesiyle Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanı ve Personelleri ile bir araya geldi. (28 Mart 2022)

 

 • Rektörümüz Prof.Dr. Ekrem Savaş, Deri Tekstil ve Seramik-Bölgesel Kalkınma Odaklı Misyon Farklılaşması ve İhtisaslaşması Programı kapsamında gerçekleşen "Renkli Pamuk ve Pamuk Tohumu Üretimi, Kuru Boyama ve Gediz Havzası" üzerine potansiyel projeleri konu alan toplantıya katıldı. (28 Mart 2022)

 

 • Kütüphane Haftası dolayısı ile “Hakikat ve Kütüphaneler” temalı etkinlik çerçevesinde, Üniversitemiz Mustafa Kemal Paşa Amfisinde Ostim Teknik Üniversitesi Dr. Öğr. Üyesi Ahmet Anıl Müngen tarafından “Yapay Zekâ ile Akademik Araştırma” konulu konferans verildi. (29 Mart 2022)

 

 • Üniversitemiz Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Elemanları’ nın “Sanatın Değerleri” adlı sergisi Recep Tayyip Erdoğan Kongre ve Kültür Merkezi Fuaye alanında sergilendi.(29 Mart 2022)

 

 • Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş, Üniversitemiz Öğrenci Konseyi Yönetim Kurulu üyeleri ile bir araya gelerek, öğrencilerimizin talep ve önerilerini dinledi. (29 Mart 2022)

 

 • Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş, Üniversitemiz Mühendislik Fakültesi'nin 2021- 2022 Bahar Yarıyılı Akademik Kurul toplantısına katıldı. (29 Mart 2022)
 • Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş, üniversitemiz Teknoloji Transfer Ofisi ekibi ile birlikte üniversite-sanayi iş birliği görüşmeleri kapsamında Saçlı Tekstil'e ziyarette bulundu. (29 Mart 2022)

 

 • Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığımız tarafından 58. Kütüphane Haftası etkinlikleri kapsamında Yapay Zekâ ile Araştırma adlı konferansı vermek üzere üniversitemize gelen Dr. Öğr. Üyesi Ahmet Anıl Müngen, Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş'ı ziyaret etti. (29 Mart 2022)

 

 • Türk Kızılay’ı Şenlendirme projesi kapsamında; hayata geçirilen "Ab-ı HAYAT" projesi etkinlikleri çerçevesinde Uşak Üniversitesi Ziraat Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ayşen Melda Çolak’ın konuşmacı olarak yer aldığı, gelecek nesillere temiz su kaynakları bırakabilmek için farkındalık oluşturmak, günlük yaşamımızda su tasarrufu için perlatör dağıtımı ve kişilerin günlük hayatlarında su tasarrufu yapma alışkanlığı kazandırılması için Sivaslı ve Karahallı ilçelerinde etkinlikler düzenlendi. (29 Mart 2022)

 

 • Üniversitemiz Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığınca, Kütüphane Haftası Etkinlikleri kapsamında “Mende İlkokulu’na Kütüphane Kurma” etkinliği yapıldı. (30 Mart 2022)

 

 • Uşak Psikoloji Enstitüsü Uzman Klinik Psikolog Zeynep Yeşilkaya Peker tarafından Üniversitemiz Mustafa Kemal Paşa Amfisinde öğrencilerimize “Üniversiteli Olmak” adlı konferans verildi. (30 Mart 2022)

 

 • Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş, Merkez Öğrenci Yemekhanesinde öğrencilerimiz ile öğlen yemeğinde bir araya gelerek öğrencilerin görüş, istek ve önerilerini dinledi. (30 Mart 2022)

 

 • Genç İletişimciler Topluluğu tarafından düzenlenen "Kariyer Söyleşileri" etkinliği kapsamında üniversitemize gelen CNN Türk Muhabiri Mücahit Topçu Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş'ı ziyaret etti. (30 Mart 2022)