Kurumiçi Duyurular
Alımlar / İhaleler
Kurumdışı Duyurular
Tasarım Odaklı Profesyonel Gelişim Eğitimleri Sona Erdi
27 Ocak 2020, Pazartesi
Uşak Üniversitesi Deri Tekstil ve Seramik (DTS) Tasarım Uygulama ve Araştırma Merkezinin yürütücü olarak yer aldığı, Zafer Kalkınma Ajansı Teknik Destek 2019 (TR33/19/TD/0101) projesi kapsamında fonlandırılan “Deri-Tekstil Sektörlerinde Tasarım Odaklı Profesyonel Gelişim Eğitimi” sona erdi.
Rektör Savaş’tan ÖSYM Başkanına Ziyaret
22 Ocak 2020, Çarşamba
Göreve geldiği günden bu yana kurumlar arası iş birliğini önemseyen ve bu alanda ziyaretler gerçekleştiren Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ekrem Savaş, Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün’ü makamında ziyaret etti.
Uluslararası Uşak Kanatlı Denizatı Kısa Film Festivali'ne Büyük Onur
21 Ocak 2020, Salı
6. Uluslararası Uşak Kanatlı Denizatı Kısa Film Festivali, bir kez daha Türkiye'nin en büyük üniversite festivali olma onuruna erişti.
İKSAD Bilim Ödülleri Sahiplerini Buldu
21 Ocak 2020, Salı
İktisadi Kalkınma ve Sosyal Araştırmalar Enstitüsü’nün (İKSAD) 2010 yılından itibaren bilime ve gelişime hizmet eden akademisyenleri, genç araştırmacıları takdir amaçlı verdiği, “Bilim Ödülleri” bu yıl onuncu kez sahiplerini buldu.
Tasarım Odaklı Profesyonel Gelişim Eğitimleri Uşak Üniversitesi’nde Başladı
21 Ocak 2020, Salı
Uşak Üniversitesi Deri Tekstil ve Seramik (DTS) Tasarım Uygulama ve Araştırma Merkezi’nin yürütücü olarak yer aldığı Zafer Kalkınma Ajansı Teknik Destek 2019 (TR33/19/TD/0101) projesi kapsamında fonlandırılan Deri-Tekstil Sektörlerinde Tasarım Odaklı Profesyonel Gelişim Eğitimi başladı.
Duraklarda Türkçe Eğitimi Projesi
20 Ocak 2020, Pazartesi
Uşak Üniversitesi Eğitim Fakültesi Türkçe Eğitimi Bölümü 3. sınıf öğrencileri, Topluma Hizmet dersi kapsamında "Duraklarda Türkçe Eğitimi" adlı projeyi gerçekleştirdi.
Rektör Savaş, Tarım ve Orman Bakanlığı İle YÖK Arasındaki İş Birliği Protokolü Törenine Katıldı
15 Ocak 2020, Çarşamba
Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı ile Tarım ve Orman Bakanlığı arasında, Bakanlık ile yükseköğretim kurumlarının sorumluluk alanlarındaki “altyapı, personel, eğitim, Ar-Ge, etkinlik, öğrenci/çiftçi eğitimi ve tarımsal yayım hizmetleri” gibi konulara ilişkin süreçlerin iş birliği içerisinde yürütülmesini sağlamak amacıyla protokol imzalandı.
Uşak Üniversitesinden, Pakistan’ın Deri İhracatçısı Sialkot Şehri ile Tasarımda İşbirliği
15 Ocak 2020, Çarşamba
Uşak Üniversitesi ile Pakistan Sialkot Üniversitesi arasında Mevlana protokolü imzalandı. Pakistan'da üniversite-sanayi işbirliği konusunda oldukça önemli işlere imza atan Sialkot Üniversitesi ile Uşak Üniversitesi arasında öğretim elemanı ve öğrenci değişimine imkân tanıyan Mevlana Değişim Programı Protokolü ve İkili İşbirliği Protokolü imzalandı.
Ege Bölgesi Kariyer Fuarı İzmir’de
10 Ocak 2020, Cuma
Cumhurbaşkanlığı himayesinde her yıl bölgesel olarak düzenlenen Ege Bölgesi Kariyer Fuarı’nın gerçekleştirileceği yer ve ayrıntılar belli oldu.
Etkinlik Takvimi
Öğrenci
31375
Program
195
Akademisyen
726
İdari Personel
334