ETKİNLİKLERİMİZ
20 Haziran 2024, Perşembe
Uşak Üniversitesi olarak Mayıs ayı içerisinde gerçekleştirilen etkinlikleri sizlerle paylaşıyoruz.

Değerli Mesai Arkadaşlarım,

Mayıs ayı üniversitemizin çok güzel haberler aldığı bol etkinliğin olduğu bir ay oldu.

2022 yılının son günlerinde üniversitemize gelerek değerlendirmelerde bulunan Yükseköğretim Kalite Kurulu’ndan (YÖKAK) kurumsal akreditasyon belgesi almaya hak kazandık.

Eğitim kalitemizi arttırırken uluslararasılaşma çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Bu kapsamda Üniversitemiz Uluslararası İlişkiler Genel Koordinatörlüğü tarafından bu yıl 4’üncüsü düzenlenen Uluslararası Hafta (International Staff Week)’da 15 ülkeden 60 akademisyeni üniversitemizde konuk ettik. Ayrıca uluslararası işbirlikleri yapmak için bazı üniversitelerin heyetlerini kampüsümüzde ağırlarken bazılarını da yerinde inceleyerek ikili anlaşmalar yaptık.

Temel hedeflerimiz doğrultusunda çalışmaya ve üretmeye devam ediyoruz. Gösterdiğiniz çaba ve verdiğiniz emekler için siz değerli çalışanlarımıza teşekkür ediyorum.

Kurumsallaşmanın ve kurum içi iletişim önemine binaen, Mayıs ayında gerçekleştirdiğimiz bazı etkinlikleri sizlerle paylaşmak istiyorum.

 

Prof. Dr. Ekrem SAVAŞ

Rektör

 

 • Uşak Üniversitesi ve İsrail’de bulunan Al-Qasemi Academic College arasında ortak akademik iş birliğinin yanı sıra öğrenci ve öğretim üyesi değişimini de içeren iş birliği protokolü imzaladı. (3 Mayıs 2023)
 • Uşak Üniversitesi ve Sağlık Bakanlığı iş birliğiyle Uşak Üniversitesi Tıp Fakültesi 1. Nefroloji, Diyaliz ve Transplantasyon Sempozyumu “Yeşil Diyaliz ve Suyun Korunması” başlığı ile Uşak Üniversitesi Tıp Fakültesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimlik Konferans Salonunda gerçekleştirildi. (5 Mayıs 2023)
 • Uşak Üniversitesi Yükseköğretim Kalite Kurulu’ndan (YÖKAK) kurumsal akreditasyon belgesi almaya hak kazanan 30 üniversiteden biri oldu. (5 Mayıs 2023)
 • Uşak Üniversitesi ile Cezayir Guelma Üniversitesi arasında öğrenci değişim ve personel hareketliliğini kapsayan "Mevlana Değişim Protokolü" imzalandı. (8 Mayıs 2023)
 • Adalet MYO Müdürlüğü ve İİBF Kamu Yönetimi Bölümü iş birliğiyle, Danıştay ve İdari Yargı Haftası ile Cumhuriyetin 100. Yılı etkinlikleri kapsamında “İdari Yargı Haftası: Türkiye’de Hukuk Devleti İlkesi Bağlamında İdari Yargının Rolü ve Önemi” başlıklı çevrimiçi konferans Uşak Üniversitesi Youtube Kanalında yayınlandı. (8 Mayıs 2023)
 • Üniversitemiz iktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü tarafından, 9 Mayıs Avrupa Günü ve Cumhuriyetin 100. Yılı etkinlikleri kapsamında “COST Projeleri” başlıklı çevrimiçi bilgilendirme toplantısı düzenlendi. (9 Mayıs 2023)
 • Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş, Vali Turan Ergün ve il protokolünün iştirakleriyle Engelliler Haftası kapsamında gerçekleşen farkındalık yürüyüşüne katıldı. (10 Mayıs 2023)
 • Üniversitemiz Mimarlık ve Tasarım Fakültesi bünyesinde yürütülecek olan “Youth Are Working Uşak is Developing” isimli Avrupa Birliği NEETPRO Projesi, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Avrupa Birliği ve Mali Yardımlar Dairesi Başkanlığı’nda Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş tarafından imzalandı. (10 Mayıs 2023)
 • Üniversitemiz Engelsiz Birim Koordinatörlüğü tarafından, "Özel Gereksinimli Çocuklarda Afet, Travma, Korku Kaygı ve Ötesi" adlı etkinlik üniversitemizin YouTube kanalında yayınlandı. (11 Mayıs 2023)
 • Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş, Fen Edebiyat Fakültesi Dekanlığı görevine atanan Prof. Dr. Sadık Sarısaman ve Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı olarak atanan Prof. Dr. Kadir Özcan'a hayırlı olsun ziyaretinde bulunarak, görevlerinde başarılar diledi. (11 Mayıs 2023)
 • Üniversitemiz Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü, Hemşirelik Haftası ve Cumhuriyetin 100. Yılı Etkinlikleri kapsamında çevrimiçi sempozyum gerçekleştirdi. (12 Mayıs 2023)
 • Uşak Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi (UTTO) tarafından çevrimiçi olarak "TÜBİTAK 2209 Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri Hazırlama Eğitimi" düzenledi. (12 Mayıs 2023)
 • Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş, İstanbul Prof. Dr. Fuat Sezgin ve Dr. Ursula Sezgin Bilimler Tarihi Kütüphanesinde davetli konuşmacı olarak "Prof. Dr. Fuat Sezgin ve İslam Bilim Tarihinde Matematik" konulu konferans verdi. (15 Mayıs 2023)
 • TÜBA Asli Üyesi Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş, “Türkiye Bilimler Akademisi Üniversite Konferansları” kapsamında Iğdır Üniversitesi’nde “Batıyı Aydınlatan Doğu Bilimi” adlı bir konferans verdi. (17 Mayıs 2023)
 • Uşak Üniversitesi ile Iğdır Üniversitesi arasında kurumsal iş birliğini geliştirmeye yönelik akademik iş birliği protokolü imzalandı. (17 Mayıs 2023)
 • Adalet MYO Müdürlüğü ve İİBF Kamu Yönetimi Bölümü iş birliğiyle, Sosyal Güvenlik Haftası ve Cumhuriyetin 100. Yılı etkinlikleri kapsamında çevrimiçi konferans düzenledi. (18 Mayıs 2023)
 • Bütün Camilerde Mihrap ve Minberde "GENÇLER Var” temalı program kapsamında İslami İlimler Fakültesi öğrencileri ilimiz camilerinde cuma namazı kıldırdı. (19 Mayıs 2023)
 • Adalet Meslek Yüksek Okulu Müdürlüğü ve İİBF Kamu Yönetimi Bölümü iş birliğiyle, Etik Haftası ve Cumhuriyetin 100. Yılı etkinlikleri kapsamında “Kamu Etiği ve Kamu Görevlisi Olmak” başlıklı konferans gerçekleştirildi. (23 Mayıs 2023)
 • Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş’ın katılımlarıyla, üniversitemiz daire başkanları değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi. (24 Mayıs 2023)
 • Uşak Üniversitesi ve Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi (AFSÜ) Teknoloji Transfer Ofislerinin (TTO) iş birliği ile “Akademik Buluşların Ticarileştirilmesi-Bir Patent Ticarileştirme Hikâyesi” adlı seminer gerçekleştirildi. (24 Mayıs 2023)
 • Üniversitemiz Kalite Komisyonu Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş, başkanlığında toplandı. Toplantıda YÖKAK Kurumsal Akreditasyon Programı kapsamında 2 yıl süreyle akredite edilen üniversitemizin ara değerlendirme programı hazırlık süreci görüşüldü. (25 Mayıs 2023)
 • Üniversitemiz Adalet Meslek Yüksekokulu Öğretim Üyesi Doç. Dr. Fulya Akyıldız tarafından çevrimiçi olarak "Kamu Görevlileri Etik Davranış İlkeleri" konulu Hizmet İçi Eğitim verildi. (25 Mayıs 2023)
 • Mühendislik Dekanları Konseyinin (MDK) 40. toplantısı, Uşak Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleştirildi. (26 Mayıs 2023)
 • Üniversitemiz ile Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi arasında kurumsal iş birliğini geliştirmeye yönelik akademik iş birliği protokolü imzalandı. (26 Mayıs 2023)
 • TÜBA Asli Üyesi, Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş, “Türkiye Bilimler Akademisi Üniversite Konferansları” kapsamında Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi’nde “Batıyı Aydınlatan Doğu Güneşi” adlı konferans verdi. (26 Mayıs 2023)
 • Uşak Üniversitesi tarafından “27 Mayıs Darbesi” konulu söyleşi Uşak Üniversitesi Youtube kanalından canlı olarak yayınlandı. (26 Mayıs 2023)
 • Üniversitemiz Uluslararası İlişkiler Genel Koordinatörlüğü tarafından gerçekleştirilen 4. Uluslararası Hafta (International Staff Week) başladı. (29 Mayıs 2023)
 • Üniversitemiz Engelsiz Birim Koordinatörlüğü tarafından öğrencilere ve personele hizmet veren Öğrenci Yaşam Merkezi önünde Engelliler Farkındalık etkinlikleri gerçekleştirildi. (29 Mayıs 2023)
 • Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş, üniversitemiz ev sahipliğinde düzenlenen 4. Uluslararası Haftaya (International Staff Week) katılmak için üniversitemize gelen konuklarımızla Rektörlük makamında bir araya geldi. (30 Mayıs 2023)
 • Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş, 4. Uluslararası Hafta Etkinliği (International Staff Week) kapsamında üniversitemizde bulunan akademisyenler ve katılımcılarla birlikte Uşak Valisi Dr. Turan Ergün’ü ziyaret etti. (30 Mayıs 2023)
 • Üniversitemiz tarafından bu yıl 4’üncüsü gerçekleştirilen, "Quality Assurance in Education & Research Collaborations" temalı Uluslararası Hafta (International Staff Week) açılış töreni Recep Tayyip Erdoğan Kongre ve Kültür Merkezimizde gerçekleştirildi. (30 Mayıs 2023)
 • Uşak Üniversitesi Kadın ve Aile Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından Aile Haftası ve Cumhuriyetin 100. Yılı etkinlikleri kapsamında "İlahi Dinlerde Kadın ve Aile" isimli konferans çevrimiçi olarak gerçekleştirildi. (30 Mayıs 2023)
 • Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş, üniversitemiz ev sahipliğinde gerçekleşen 4. Uluslararası Haftanın (International Staff Week) 3. gününde YÖKAK Akademik Uzman, Dr. M. Ayşegül Kozak Çakır'ın vermiş olduğu "Quality Assurance In Higher Education" konulu sunuma katıldı. (31 Mayıs 2023)
·        Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş, üniversitemiz ev sahipliğinde gerçekleşen 4. Uluslararası Haftanın (International Staff Week) 3. gününde International "Education and Research Collaboration Opportunıes" adlı panele katıldı ve konuşmacılara plaketlerini takdim etti. (31 Mayıs 2023)