HABERLER
Ana Sayfa / Haberler / Prof. Dr. İsfendiyar Egeli Son Yolculuğuna Uğurlandı
15 Ocak 2019, Salı
Prof. Dr. İsfendiyar Egeli Son Yolculuğuna Uğurlandı

Uşak Üniversitesi Mühendislik Fakültesi, İnşaat Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. İsfendiyar Egeli, dün gece bir süredir tedavi gördüğü Uşak Üniversitesi Uygulama ve Araştırma Hastanesinde vefat etti.

Resmi Tören Düzenlendi

Prof. Dr. Egeli için görev yaptığı Uşak Üniversitesi’nde tören yapıldı. Törene ailesi, yakınları, Rektör Prof. Dr. Ekrem Savaş, Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Selçuk Samanlı, akademik ve idari personel ile öğrenciler katıldı.

Törende bir konuşma yapan Prof. Dr. Samanlı, taziyelerini ileterek “Mühendislik Fakültesi olarak çok değerli bir akademisyenimizi kaybetmenin acısını yaşıyoruz. Prof. Dr. İsfendiyar Egeli Hocamıza, Allah'tan rahmet, başta kederli ailesi olmak üzere, bütün hocalarımıza ve öğrencilerimize başsağlığı diliyorum.” dedi.

Önemli Bir Değeri Kaybettik

Rektör Savaş, duyduğu derin üzüntüyü dile getirerek, “Üniversitemiz Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölüm Başkanı, değerli hocamız Prof. Dr. İsfendiyar Egeli, dün gece vefat etmiştir. Önemli bir değeri kaybettik. Hocamıza Allahtan rahmet, kederli ailesine, yakınlarına ve meslektaşlarımıza sabır dilerim. Uşak Üniversitesi Ailesinin başı sağ olsun. Hocamızın ruhu şad, mekanı cennet olsun.” şeklinde konuştu.

Tören, cenaze namazının kılınmasının ardından sona erdi.

Prof. Dr. İsfendiyar Egeli’nin cenazesi, memleketi İzmir'de defnedilecek.