HABERLER
Ana Sayfa / Haberler / Uşak Üniversitesi ve Uşak Fen Lisesi Arasında İşbirliği Protokolü İmzalandı
31 Aralık 2018, Pazartesi
Uşak Üniversitesi ve Uşak Fen Lisesi Arasında İşbirliği Protokolü İmzalandı

Uşak Üniversitesi ve Uşak Fen Lisesi arasında sosyal ve bilimsel işbirliği protokolü imzalandı.

Rektörlük makamında gerçekleşen protokole, Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ekrem Savaş ve Uşak İl Milli Eğitim Müdürü Bülent Şahin imza attı.

Bilimsel Projelerde Ortaklık

Rektör Savaş imzalanan protokol kapsamında, Uşak Fen Lisesi ile Tıp Fakültesi, Mühendislik Fakültesi, Mimarlık ve Tasarım Fakültesi, Fen Edebiyat Fakültesi ve Eğitim Fakültesi arasında bilimsel proje ortaklıkları, akademik destek ve mesleki tanıtım faaliyetleri düzenlenmesinin amaçlandığını belirtti. Uşak Üniversitesi olarak üniversite-şehir bütünleşmesi ve kurumlar arası işbirliği adına bu tür çalışmalar içinde yer aldıklarını söyleyen Prof. Dr. Savaş protokolün hayırlı olmasını diledi.

Eğitim Kalitesi Yükselecek

Uşak İl Milli Eğitim Müdürü Bülent Şahin, Uşak Üniversitesi ve Uşak Fen Lisesi arasında bilimsel, sanatsal ve kültürel işbirliğinin Uşak’ın eğitim faaliyetlerini bir üst aşamaya taşıyacağına inandığını ifade ederek, protokolün hayırlı olmasını temenni etti.

Uşak Fen Lisesi Müdürü Necati Gülmez ise imzalanan protokolden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, başta Prof. Dr. Savaş olmak üzere tüm Uşak Üniversitesi personeline ve öğrencilerine çalışmalarında başarılar diledi.