HABERLER
Ana Sayfa / Haberler / Mimarlık ve Tasarım Fakültesinden 5 Sergi
22 Mayıs 2024, Çarşamba
Mimarlık ve Tasarım Fakültesinden 5 Sergi

Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Şehir ve Bölge Planlama Bölümü tarafından Dr. Öğr. Üyesi Dilşen Onsekiz ve Arş. Gör. Feyza Aydın Çolakoğlu'nun yürütücülüğünde ve koordinasyonunda farklı ölçeklerde ve farklı planlama yaklaşımları ile gerçekleştirilen öğrenci çalışmaları 20-21 Mayıs 2024 tarihlerinde Recep Tayyip Erdoğan Kongre ve Kültür Merkezi Fuaye Alanında sergilendi.

Serginin açılışına Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Osman Birgin, Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yalçın Aşkın Öktem, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

Açılışta konuşan Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yalçın Aşkın Öktem, öğrenciler tarafından yapılan çalışmaların sergilendiği etkinlikte emeği geçenlere teşekkür ederek, çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Osman Birgin ise bu tür etkinliklerin öğrencilerin çalışmalarının görünürlüğü açısından önemli olduğunu belirterek Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Şehir ve Bölge Planlama Bölümü öğretim elemanlarını ve öğrencilerini tebrik etti.

Açılış konuşmalarının ardından sergiyi gezen Prof. Dr. Osman Birgin, çalışmalar hakkında bilgi aldı.

İki gün süren etkinlikte öğrenci çalışmaları 5 farklı sergi halinde sunuldu. Bu sergiler; Manisa İli Mekansal Stratejik Planlama Konseptli Yaklaşımlar Sergisi, Engelliler İçin Kentsel Tasarım Çalışmaları Sergisi, Çoban Çeşmesi Parkı Analiz Çalışmaları Sergisi, Banaz Atölyesi Alt Ölçekli Planlama Örnekleri Sergisi ve Kentsel Tasarım Uygulamaları Maket Sergisi olarak gerçekleşti.