KURUMİÇİ DUYURULAR
Ana Sayfa / Duyurular / Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş’ın 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı
24 November 2021, Wednesday
Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş’ın 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı
image.png
                 

Öğretmen; istikbalimizin mimarı, geleceğimizin ışığı, fedakârlığın ve sevginin timsalidir. Öğretmen genç zihinleri ustalıkla işler, nesiller yaratır, gönüller fetheder. Hayatlarımıza güneş gibi doğar, anne-baba şefkatiyle bizleri hayata hazırlar. Tüm zorluklara rağmen sarsılmaz bir kaya gibi dimdik duran, sevgi elçisi, doğruluk bekçisi, bilgi avcısı öğretmenler ülkemizin yarınlarını inşa eder.

Milli ve manevi duygularla yoğrulmuş, evrensel değerlerle barışık, vatan ve bayrak sevgisiyle dolu nesillerin yetişmesindeki en büyük güvencemiz kıymetli öğretmenlerimizdir. Toplumun geleceğinin harcını yoğuran, gençlerine şekil veren, onların topluma faydalı bireyler olması için gece gündüz demeden çalışan, etrafını aydınlatan ve bütün bunları yaparken de çok önemli fedakârlıklarda bulunan değerli öğretmenlerimize sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle, başta görevi başında şehit olmuş eğitimcilerimiz olmak üzere, ahirete irtihal eden öğretmenlerimizi rahmet ve minnetle anarken, tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Gününü kutluyor, kendilerine eğitim ve öğretim faaliyetlerinde başarılar diliyorum.

 Prof. Dr. Ekrem Savaş

Rektör