HABERLER
Ana Sayfa / Haberler / Rektör Savaş, Öğrencilerle Birlikte Gazze'nin Gözyaşları Adlı Filmi İzledi
18 Kasım 2023, Cumartesi
Rektör Savaş, Öğrencilerle Birlikte Gazze'nin Gözyaşları Adlı Filmi İzledi

Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ekrem Savaş, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Lütfi Özav, fakülte dekanları, meslek yüksekokul müdürleri ve daire başkanları; öğrencilerle bir araya gelerek Filistin halkının yaşadığı insanlık dramını konu alan ‘Gazze'nin Gözyaşları’ adlı belgesel filmi izledi.

Uşak Üniversitesi Şehit Erol Olçok Sinema Salonunda gösterilen film; 2009 yılından bu yana Filistin’de İsrail’in gerçekleştirdiği şiddet politikalarını konu alarak, Gazze de acı çeken insanların evlerini terk etmeye zorlanmasını ve yaşanan insanlık dramını beyaz perdeye aktarıyor.

Film gösterimi sonrası öğrencilerle bir süre sohbet eden Rektör Savaş, Gazze’de yaşanan olayların soykırım boyutuna ulaşarak insanlık dramı haline geldiğine dikkat çekti.

Rektör Savaş: ‘Filistin halkının yaşadığı soykırıma dikkat çekmek amacıyla "Gazze'nin Gözyaşları" adlı belgesel filmi öğrencilerimizle birlikte izledik.’

Prof. Dr. Savaş ‘‘Öğrencilerimizle bir araya gelerek Gazze'deki olaylara ve Filistin halkının yaşadığı soykırıma dikkat çekmek amacıyla "Gazze'nin Gözyaşları" adlı belgesel filmi izledik. Bu tür etkinlikler, Gazze’de yaşananlara karşı farkındalığı ve duyarlılığı arttırmaktadır’’ ifadelerini kullandı.

Uşak Üniversitesinin Filistin halkının yanında olduğunun bir kez daha altını çizen Rektör Savaş, ‘‘Dünya tarihinde böyle bir vahşet yaşanmamıştır. Masum insanlar onların atmış olduğu bombalarla katledilmektedir. İsrail, bir yerleşimci değil bir hırsızdır. Filistin’in topraklarını çalmış ve burayı da işgal etmeye çalışmaktadır. Biz Uşak Üniversitesi olarak yemekhanemizde, sosyal tesisimizde ve kantinlerinde İsrail’e destek veren firmalara boykot uyguluyoruz. Çünkü bu mallara verilen her kuruş Filistinlilerin başına bomba olarak düşüyor. Ayrıca üniversitemizde öğrenim gören Filistinli öğrencilerimizin her daim yanlarındayız. Onlara her konuda destek oluyoruz” ifadelerini kullandı.

Uşak Üniversitesi Öğrencileri: ‘İsrail'in Filistin halkına uyguladığı vahşi saldırıları kınıyoruz.’

Öğrenciler, İsrail'in Filistin halkına uyguladığı saldırıların vahşet olduğunu dile getirerek böylesi anlamlı bir etkinlik düzenledikleri için başta Rektör Prof. Dr. Ekrem Savaş olmak üzere herkese teşekkür ettiler.