Hızlı Erişim
REKTÖRLÜK
Ana Sayfa / Rektörlük / Rektörümüz / Prof. Dr. Sayın DALKIRAN
19 Kasım 2017, Pazar
Prof.Dr. Sayın DALKIRAN
Rektörümüzün Öğrencilere Mesajı

Vizyonu; Bilgi ve teknoloji üreterek bilimsel, kültürel, sanatsal ve sportif alanlarında ilkler ve medeniyetler şehri Uşak’a öncülük eden ve bölge ekonomisinin rekabet gücünü arttıran, tercih edilen mezunlar yetiştiren ve uluslar arası saygınlıkta bir üniversite olmak olan Uşak Üniversitesi; 17.03.2006 tarih ve 26111 sayılı resmi gazetede yayınlanan 5467 sayılı kanun’un 1. Maddesinin ek 60. Maddesi ile Afyon Kocatepe Üniversitesi’nden ayrılarak kurulmuştur.

Mezunu olmanızdan gurur duyduğumuz Üniversitemizin Misyonu; Evrensel değerlere bağlı, yerel sorunları çözmeye odaklı, nitelikli eğitim öğretim faaliyetleriyle bilimsel bakış açısına sahip özgüvenli, girişimci ve donanımlı bireyler yetiştiren; kentin ve bölgenin kurum ve kuruluşlarıyla iş birliği içinde Uşak’ın ve bölgenin huzur ile refahına katkıyı önceleyen ve Ülkemizin sürdürülebilir kalkınmasına katkı sağlayan bir üniversite olmaktır.

Öğrenci odaklı eğitim anlayışına sahip Üniversitemiz, Öğrencilerimize sunduğumuz hem yurt içi hem yurt dışı staj olanakları, Erasmus değişim programları vb. faaliyetler ile hem yerel hem de global çevreye uyumlu, etik değerlere önem veren bireyler yetiştirmekte önemli bir rol oynamaktadır. Ayrıca bütün bölümlerimize seçmeli ders olarak koyduğumuz, uygulamalı girişimcilik dersleri ile öğrencilerimiz girişimcilik sertifikası almakta ve bu sertifika ile KOSGEB ‘in hibe programlarından faydalanarak kendi işletmelerini açabilme imkanı sunmaktayız.

Yükseköğretim Kurulu tarafından koordine edilen ve Kalkınma Bakanlığı ile birlikte yürütülen ‘’Üniversitemizin Bölgesel Kalkınma Odaklı Misyon Farklılaşması ve İhtisaslaşması’’ temalı program kapsamında, 5 pilot üniversitenin belirlenmesine yönelik değerlendirmeler sonucunda üniversitemizin; tekstil, dericilik ve seramik alanında 5 pilot üniversitenin içinde yer aldığı 2016-2017 Yükseköğretim Akademik Yılı Açılış Töreninde Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN tarafından açıklanmıştır. Bu kapsamda üniversitemiz bölgesel kalkınma odaklı misyon farklılaşması projesinin; tekstil, deri ve seramik alanında Pilot Yükseköğretim Kurumları arasında yer almaktadır.

Üniversitemiz Akademik birimlerinin ihtiyaçları doğrultusunda gerekli kaynak ve fonu sağlamak için çalışmalarımız sürekli devam etmektedir. Markalaşan bir üniversite için uzmanlaşan fakülteler oluşturmayı hedeflemekteyiz.

Sevgili Öğrenciler;

Uşak Üniversitesi olarak tüm şartları sizler için en iyi hale getirmek en büyük hedefimizdir. Sizlerin sayesinde Üniversitemiz daha da güçlenerek ilimiz, bölgemiz ve ülkemiz için çok faydalı çalışmalara imza atacaktır.

Bu duygu ve düşünceler ile öğrencilerimize Üniversitemizde görmekten çok mutlu olacağımızı belirterek şimdiden hoş geldiniz der, akademik personelimiz ve tüm öğrencilerimize 2017-2018 yılı eğitim ve öğretim hayatında başarılar dilerim.

Saygılarımla
Prof. Dr. Sayın DALKIRAN
Rektör Vekili